rezervace +420 734 417 207 info@whiskeria.cz

Drink je neodmyslitelnou součástí toho, čemu říkáme pohoda. Dobré a také kvalitní, prostě sváteční napití. Může to být kvalitní skotská whisky. Ideálně jednosladová. Proč?

Protože jednosladové whisky mají svou jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Protože každý doušek vás naplňuje radostí z výjimečnosti okamžiku.

Až se budete rozhlížet, kde si takovou dobrou skotskou whisky koupit, zkuste Fous Spirits. Jak na e-shopu e-whisky.cz, tak v kamenných prodejnách v Brandýse nad Labem a v Praze v Jindřišské věži objevíte široké portfolio skotských whisky dovážených do České republiky přímo ze skotských destilérek.

Za patnáct let existence dovezli zakladatelé firmy do Česka celou řadu vynikajících i unikátních značek skotských whisky, některé dokonce vzhledem k limitovaným nebo výjimečným edicím jako investiční lahve. A pokud nejste výhradní milovníci skotské whisky, pak vás zajisté zaujme také výběr rumů, skotských ginů, francouzských koňaků, vína a champagne.

Whisky, která stojí za ochutnání

Ale protože jsme začali u skotské whisky, zmíníme jednu značku, která rozhodně stojí za ochutnání. Jde o whisky Old Pulteney, o níž lze jednoznačně říct, že je to whisky se silným příběhem. Má velmi příjemnou chuť s nádechem mořské slanosti díky blízkosti Severního moře i jezera Hempriggs, odkud se bere voda potřebná k výrobě. Také slad použitý při výrobě pochází z ječmene produkovaného výhradně ve Skotsku. Lahve mají zajímavý design inspirovaný tvarem kotle, v němž se whisky destiluje – majitelé ho museli v minulosti zkrátit. Díky své chuti je tato whisky vhodná pro začátečníky i pro dámy.

Tip pro sběratele

O raritní edici whisky Old Pulteney hovoří Mirka Kverková ze společnosti Fous Spirits, jež je zároveň zakladatelkou prvního dámského whisky klubu u nás. „Případný sběratel určitě ocení limitované stáčení jednosudové single malt whisky pro ČR – Old Pulteney 2006. Stočili jsme pouze 282 lahví,“ prozrazuje Mirka Kverková.

V prodejnách Fous Spirits najdete širokou nabídku mnoha druhů whisky. Na tuzemském trhu společnost zastupuje palírny, jako je Springbank, Glengoyne, Tamdhu, Old Pulteney, AnCnoc, Speyburn nebo Benromach. A pokud si chcete některou z nich nejdříve ochutnat, máte možnost. Zkušení barmani ve skotském kiltu vám ji naservírují ve stylově zařízeném baru Whiskeria v centru Prahy v Jindřišské věži, kde mají v nabídce 450 druhů whisky z celého světa. Ostatně nemusí jít o vaši náhodnou návštěvu tohoto baru. Pro milovníky whisky i zatím nezkušené hledače těch nejlepších drinků zde pořádají pravidelné řízené ochutnávky.

Kde nás najdete
Whiskeria Bar – Jindřišská věž
vstup do Jindřišské věže
Jindřišská ulice 2122/33
Praha 1

Kontakt
Tel.: +(420) 224 248 645
GSM: +(420) 734 417 207
e-mail: info@whiskeria.cz
0dpovědná osoba Martin Kavka
GSM: +(420) 603 963 812
e-mail: kavka@e-whisky.cz

Otevírací doba
Pondělí – Sobota: 15:00 – 24:00h
Neděle: ZAVŘENO