rezervace +420 734 417 207 info@whiskeria.cz

Ladies Whisky Club

 

 

„Sklenka whisky v rukách dámy dokáže okouzlit nejednoho gentlemana“

Co byste měli vědět?

Klub vznikl na základě myšlenky milovnice whisky, Mirky Kverkové, která se ve světě „pánského“ pití pohybuje více jak 13 let a ráda by představila svět whisky také ženám.

Mirka žila rok a půl ve skotském městě Campbeltown, které bylo dříve s 30 palírnami „světovým hlavním městem whisky“. V té době jí ale whisky nic neříkala. Po návratu do Čech začala pracovat ve firmě Fous Spirits, která se zabývá dovozem a prodejem whisky. K ušlechtilému destilátu si začala budovat vztah velmi pomalu. První whisky ochutnala až po třech měsících od nástupu do práce a nechutnala jí! Ale postupně, když se dozvídala více o výrobě a dále ochutnávala, zjistila, že je naprosto výborná! Od té doby navštívila ve Skotsku řadu destilerií. Ve slavné palírně Bruichladdich na ostrově Islay dokonce absolvovala whisky akademii.

„Jako velká vyznavatelka whisky jsem narazila na bariéru, že se jako žena nemohu stát řádným členem žádného českého whisky klubu, protože jsou výhradně pro pány. V zahraničí jsou dámské whisky kluby běžné, proto jsem se rozhodla založit klub pro slečny, dámy, ženy, tedy všechny milovnice tohoto výjimečného destilátu také u nás“.

Ladies whisky club dává ženám unikátní příležitost setkat se s dalšími ženami se stejnou vášní. Vítány jsou nejen zkušené odbornice, ale také ženy, které whisky zatím neochutnaly, ale mají zájem rozšířit své obzory.

Společné večery nejsou jen o řízené degustaci a objevování nových chutí, ale také o neformálním povídání ve stylovém prostředí. Jde o příjemně strávený čas tak, jak to umí jen ženy.

Členky se setkávají v pražském baru Whiskeria v Jindřišské věži, dále pak na různých festivalech a akcích spojených s whisky a dalšími destiláty po celé ČR, takže přidat se mohou zájemkyně ze všech koutů republiky.

Jak říkají Skotové – Slainthe Mhath!“

Jak se stát členkou clubu?

Je to snadné!  Veškeré informace najdete na stránkách klubu na Facebooku, kde se stačí přihlásit na nejbližší plánované setkání. Budete vítány.

„Přála bych si, aby se dámy nebály pít whisky, není to jen výhradně pánská záležitost, je potřeba jí dát opakovaně šanci a whisky se vám odvděčí celoživotním přátelstvím.
Budu se těšit, až si společně připijeme na zdraví.

Kde nás najdete
Whiskeria Bar – Jindřišská věž
vstup do Jindřišské věže
Jindřišská ulice 2122/33
Praha 1

Kontakt
Tel.: +(420) 224 248 645
GSM: +(420) 734 417 207
e-mail: info@whiskeria.cz
0dpovědná osoba Mirka Kverková
GSM: +(420) 739 255 588
e-mail: kverkova@e-whisky.cz

Otevírací doba
Pondělí – Sobota: 15:00 – 24:00h
Neděle: ZAVŘENO